ubytování na lipně

Léto na Lipně

Leto na Lipně je opravdovým rájem. Najdete opravdu velké množství vyžití. Ať už jde o letní radovánky jako je koupání, stezka v korunách stromů nebo procházky překrásnou šumavskou přírodou.

Také si můžete odpočinou jen tak na pláži nebo si užít okolní restaurace a kavárny.

Lipno nabízí vodní sporty – windsurfing a jachting, nebo můžete zkusit Wakeboard přímo ve Frymburku. Pro náročné cyklisty kteří asfalt zrovna nemusí je nad Frymburkem nově vybudovaný přírodní Singltrail který je navíc zdarma.

LETNÍ SEZÓNA – CENY

29.06. 2020- 31.8. 2020 29 500,- Kč / za týden

 

Letní vyžití na Lipně

Vodní radovánky

Lipno nabízí vodní sporty – windsurfing a jachting, nebo zkusit Wakeboard přímo ve Frymburku. Plochu jezera je možné v létě brázdit na jachtách a windsurfingových prknech. 

Pokud nemáte to správné vybavení, půjčvoen všeho, co k aktivní dovolené potřebujete je dostatek. Můžete si půjčit i elektročlun, vyrazit na frymburskou pláž nebo do aquaparku když zrovna počasí nepřeje. 

Rybaříte? Lipenské jezero bývá rybáři nazýváno „rybářským rájem“ a zaujímá první místo mezi významnými rybářskými revíry. Přístupy k vodě jsou ideální, chytat se dají prakticky všechny druhy ryb a je zde možnost využit půjčovny lodí.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/

stezka v korunách stromů

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna.

11 adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů!

Více informací: Stezka korunami stromů

Šumavská příroda

Lipno je unikátní spojením krásné přírody a historických a technických památek. Jen kousek od Frymburka na pravém břehu vám poskytne nádherné výhledy zřícenina Vítkův Hrádek, můžete se podívat na hrad Rožmberk nebo do cisterciáského kláštera ve Vyšším Brodě (a navštívit i poštovní muzeum v jeho areálu).

Vyšlápnout si k ledovcovému Plešnému jezeru a cestou se podívat na unikátní Schwarzenberský plavební kanál. Pokud je to na vás moc daleko, zajděte si křížovou cestou na vrch Marta nad Frymburkem.

Cestou do Vyššího Brodu se můžete zastavit na Čertově stěně (tu nám tu nechal také ledovec i když pověsti mluví o čertovi, který tu chtěl postavit hráz). A z Vyššího Brodu je to zase kousek k čertovým proudům – původnímu korytu Vltavy s obrovskými kameny a také nejdivočejší vodáckou lokalitou v ČR.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/

Cykloturistika

Ráj pro cykloturisty představuje pravý břeh Lipna se svými velmi málo frekventovanými silničkami v oblasti s téměř neporušenou přírodou u rakouské hranice.

Na pravém břehu je systém pěti navzájem propojených cyklotras značených dle celostátní metodiky Klubu českých turistů (trasy č. 1019, 1020, 1021, 1022, 1033).

Na levém břehu je vybudována páteřní cyklostezka z Nové Pece přes hlavní rekreační střediska Lipenska – Horní Planou, Černou v Pošumaví, Frymburk a Lipno nad Vltavou do Loučovic a Vyššího Brodu.

Velmi oblíbená je Jezerní cyklostezka Frymburk – Lipno – Přední Výtoň, která probíhá podél jezera. Stezka je vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro in-line brusle. Stezka je v části Frymburk – Lipno v noci osvětlena.

Pro náročné cyklisty kteří asfalt zrovna nemusí je nad Frymburkem nově vybudovaný přírodní Singltrail který je navíc zdarma.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/

Letní dovolená

Přijďte si k nám užít krásné přírody, vykoupat se, vyčistit si hlavu a třeba si odpočinout při vodních sportech nebo procházkách.

Zde naleznete další tipy:

Tipy na Lipno.info
Tipy na webu kudy z nudy active parkt

Fotogalerie

Letní vyžití na Lipně.

Zjistěte, zda pro Vás máme volný termín. rádi Vás pohostíme.

Zásady ochrany osobních údajů