ubytování na lipně

Podzim na Lipně

Podzim začíná jedno z nejhezčích ročních období na Lipně. Přijeďte si vyzkoušet nádherné barvy, mlhavá rána a stále ještě teplé dny. Lipno a okolní šumavská krajina se vám odmění nádhernými výhledy, klidnými procházkami a krajinou téměř bez lidí.

Také si můžete odpočinou jen tak ve wellnesu nebo si užít okolní restaurace a kavárny.

Lipno nabízí vodní vyžítí i na jaře díky Aquawordu, welness zařízením, nebo můžete zkusit Wakeboard přímo ve Frymburku. Pro náročné cyklisty kteří asfalt zrovna nemusí je nad Frymburkem nově vybudovaný přírodní Singltrail který je navíc zdarma. 

MIMOSEZÓNA PODZIM – CENY

31.08. 2020 – 26.10. 2020 15 500,- Kč / za týden

 

Podzimní vyžití na Lipně

Hopsárium, aquaworld i rybaření

Pokud si budete chtít užít trochu relaxu, pak určitě nevynechejte Aquaworld Lipno. Ve stejné budově se pak nachází i Hopsárium Lipno, kde se mohou děti vyřádit za každého počasí. Celoročně je v provozu také bobová dráha.

Rybaříte? Lipenské jezero bývá rybáři nazýváno „rybářským rájem“ a zaujímá první místo mezi významnými rybářskými revíry. Přístupy k vodě jsou ideální, chytat se dají prakticky všechny druhy ryb a je zde možnost využit půjčovny lodí.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/ dále na https://hopsarium.cz/ také na https://www.lipno.info/zazitky/aquaworld-lipno.html 

stezka v korunách stromů

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna.

11 adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů!

Více informací: Stezka korunami stromů

Turistika v okolí frymburka

V okolí Frymburku je množství přírodních zajímavostí, historických památek i nejrůznějších pravidelných akcí, které stojí za návštěvu. Ve Frymburku se nachází výborné přírodní podmínky pro turistiku.

Vyhledávaným cílem s úžasnou vyhlídkou je krajina hustě zalesněného Svatotomášského pohoří se zříceninou hradu Vítkův kámen na vrchu vysokém 1035m. V této klidné a nerušené oblasti žije los a rys. Za návštěvu stojí „opuštěné vesnice“ v okolí, např. Rychnůvek (pouze kříž připomíná bývalou ves), také Jasánky, Pernek a Rožnov připomínají pouze na jaře kvetoucí ovocné stromy.

Můžete se také vydat k ledovcovému Plešnému jezeru, jít po stopách posledního Šumavského medvěda po Medvědí stezce – nejstarší naučné stezce v ČR, navštívit jednu z největších a nejkrásnějších dochovaných technických památek na Šumavě Schwarzenberský kanál a zaručeně Vás uchvátí Čertova stěna opředená pověstmi. Můžete také navštívit podzemí Lipenské elektrárny nebo Stezku v korunách stromů.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/

Cykloturistika

Ráj pro cykloturisty představuje pravý břeh Lipna se svými velmi málo frekventovanými silničkami v oblasti s téměř neporušenou přírodou u rakouské hranice.

Na pravém břehu je systém pěti navzájem propojených cyklotras značených dle celostátní metodiky Klubu českých turistů (trasy č. 1019, 1020, 1021, 1022, 1033).

Na levém břehu je vybudována páteřní cyklostezka z Nové Pece přes hlavní rekreační střediska Lipenska – Horní Planou, Černou v Pošumaví, Frymburk a Lipno nad Vltavou do Loučovic a Vyššího Brodu.

Velmi oblíbená je Jezerní cyklostezka Frymburk – Lipno – Přední Výtoň, která probíhá podél jezera. Stezka je vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro in-line brusle. Stezka je v části Frymburk – Lipno v noci osvětlena.

Pro náročné cyklisty kteří asfalt zrovna nemusí je nad Frymburkem nově vybudovaný přírodní Singltrail který je navíc zdarma.

Více informací: https://www.ifrymburk.info/letni-sezona/

Podzimní relax

Přijďte si k nám užít krásné přírody, vyčistit si hlavu a třeba si odpočinout při cykloturistice, procházkách nebo výhledem ze stezky v korunách stromů.

Zde naleznete další tipy:

Tipy na webu kudy z nudy

Kalendář akcí z Frymburka a oko

Fotogalerie

Podzimní vyžití na Lipně.

Zjistěte, zda pro Vás máme volný termín. rádi Vás pohostíme.

Zásady ochrany osobních údajů